Ar dažāda veida parādu atgūšanu nodarbojas parādu piedziņas firmas. Lai atrastu piemērotāko risinājumu saistību izpildei, iespējams saņemt dažāda veida konsultācijas. Parāda atgūšana ir likumīgs process, un visa tā laikā ir pieejamas dažāda veida konsultācijas un atbalsts visām iesaistītajām pusēm. Populārākie veidi tam, kā darbojas parādu piedziņas firmas, ir inkaso un cesijas līgumi. Parādnieku par saistībām informē rakstiskā veidā un nosaka termiņu, līdz kuram summa jāatmaksā. Tiek dotas 3 nedēļas lēmuma apstrīdēšanai. Parādu vienmēr ir iespējams nomaksāt pa daļām, tādēļ nevajag bīties no piedziņas uzņēmumiem, bet sadarboties ar tiem. Vairāk informācijas skatīt te – (parādu piedziņa caur tiesu), kā arī zemāk rakstā!
KĀ TIEK PIEDZĪTI PARĀDI?
Ārpus tiesas parādu piedziņa ir viens no populārākajiem veidiem kā uzņēmumiem atgūt savu naudu. Ir dažādi veidi, kā var veidoties parāds un viens no populārākajiem ir neatmaksātas kredītsaistības, taču tas var notikt neapmaksātu rēķinu vai uz nomaksas pirktu preču maksājumu grafika neievērošanas gadījumos. Parādu piedziņas pakalpojumi, lai arī biežāk tiek izmantoti kā juridisku personu veids naudas atgūšanai, to var izmantot arī fiziskas personas. Kreditori un parādu piedziņas pakalpoju sniedzēji, parādniekus iekļauj melnajā sarakstā, kas signalizē citiem komersantiem par klienta iespējām uz godīgu sadarbību.
KĀ MAZINĀT KREDITORU ZAUDĒJUMUS PARĀDA ATGŪŠANAS LAIKĀ?
Parāda ārpus tiesas atgūšana ir populārākais veids, kā tiek kārtota parādu atmaksa. Pastāv opcija parāda pirkšanai un to dēvē par cesiju. Ja prognozes paredz ilgstošu parāda atgūšanas procesu, tad cesija ir populārākais darījuma veids starp parādu piedziņas kompāniju un kreditoru, vienkārši nopērkot parādu, neradot zaudējumus. Ja parādnieks ir kādā no Baltijas valstīm, tad parāda atgūšana iespējam arī šādos gadījumos. Izsūtītās vēstules par parādu, telefona zvani un dažāda cita veida birokrātiskā darījuma puse paliek piedziņas uzņēmuma pārziņā. Jebkura no darījumā iesaistītajām pusēm ir ieinteresēta veiksmīgam rezultātam un gludai parāda līguma dzēšanai.