Pasaulē ar vien populārāki kļūst saules paneļi, kas tiek uzstādīti kā alternatīvās elektroenerģijas ieguves vietas gan privātmājām, gan nelielām biroju ēkām. Vislielākais efekts no paneļu uzstādīšanas būs tad, ja tie būs vērsti uz dienvidiem, uz jumta, bet, ja jumts nav opcija, tos uzstāda uz zemes. Saules kolektoru saražoto elektroenerģiju var izmantot gan kā alternatīvo, gan centrālo enerģijas avotu, tādējādi vienalga ietaupot. Kolektoru skaits ietekmē uzkrātās enerģijas daudzumu, turklāt, ieteicams izvēlēties tik daudz paneļu, lai būtu iespējams saražot vidējo gada patēriņa apjomu. Obligāti nepieciešams Sadales Tīkla pieslēgums. Saules paneļi ir ļoti universāli – tie uzkrāj enerģiju arī lietainās dienās un apmākušos laikapstākļos, sniegs no tiem nokūst pats un putekļus noskalo lietus. Lai aprēķinātu piemērotāko, ir iespējams izmantot dažādus kalkulatorus, kas atrodami pakalpojuma sniedzēju mājaslapās.
SAULES PANEĻU UZSTĀDĪŠANA – MAKSĀT PAŠIEM VAI ŅEMT KREDĪTU?
Ņemot vērā to, ka saules paneļu uzstādīšana ir salīdzinoši dārga, daudzi izvēlas iespēju izmantot banku finansēšanas piedāvājumu(ieskaties te – http://saulessiltums.lv/). Pirms lēmuma pieņemšanas, ir iespējams veikt aprēķinus par aptuvenajām izmaksām. Ir daži rādītāji, ar kuriem jārēķinās, lai varētu izlemt par to, vai saules paneļu uzstādīšana īpašumam vispār ir piemērota – vidējais patērētās enerģijas daudzums gadā, vieta, kur tiks ierīkoti paneļi (jumts vai zeme), nepieciešamais paneļu skaits. Ir maldīgi uzskats, ka pēc iespējas lielāks saražotās enerģijas daudzums ir labi. Uzreiz no sava tīkla elektroenerģiju ir izdevīgi izmantot vasarās un pa dienu, savukārt pārējā elektroenerģija tiek izmantota no kopējā tīkla. Šāda veida investīcijas sāk atmaksāties 10 gadu laikā, bet paneļu cena ir vidēji no 6 – 10 tūkstošiem eiro.
SAULES PANEĻI TAVĀM MĀJĀM DAŽU DIENU LAIKĀ
Protams, visa veida sagatavošanas darbi un montāža, notiek iepriekš apskatot objektu un nosakot individuālus risinājumus. Projekts tiek izveidots pēc apskates. Ierīkošanas process nav ilgs – vienu vai divas dienas, savukārt, visu dokumentu savākšana gan ir laikietilpīgāks process. Nevajag aizmirst apmeklēt būvvaldi, lai saskaņotu projektus.