KĀ VAR PIEVIENOTIES PILSĒTAS KANALIZĀCIJAI?

Būvējot māju vai veicot jau esošas ēkas renovāciju visos tās posmos, ir nepieciešams pārliecināties par visu uzstādāmo un jau uzstādīto komunikāciju funkcionalitāti. Šajā jautājumā īsti nav tādu faktoru uz kuriem pievērt acis ar domu, ka kaut kad nākotnē gan jau tas tiks sakārtots. Viena nesakārtota lieta noved pie nākamās, kas nozīmē to, ka remontdarbi drīz vien būs jāveic atkal. Kanalizācija ir viena no svarīgākajām komunikācijām, jo rūpējas ne tikai par antisanitāru apstākļu novēršanu mājoklī, bet arī par vides nepiesārņošanu. Lai ikdienā izmantotais ūdens un blakusprodukti tiku novadīti drošā veidā gan mājsaimniecībā, gan dabā, ir nepieciešams izbūvēt kanalizācijas sistēmu, kas šo darbiņu padara ātru un vienkāršu. Kvalitatīvas kanalizācijas sistēmas izbūve ar septiķu montāžu un dažādām bioloģiskām attīrišanas iekārtām. Lauku rajonos un ne ik blīvi apdzīvotās vietās pilsētas kanalizācijas tīkls nebūs opcija, tādēļ septiķis vai bio kanalizācija būs tieši laikā.

Ieskaties – http://www.bio-kanalizacijas.lv/septikis/

DAŽĀDA VEIDA NOTEKŪDEŅU SISTĒMU VEIDI.
Septiķis, bioloģiskās attīrišanas iekārtas un pilsētas centralizētā kanalizācijas sistēma ir opcijas, kas pieejamas tiem, kuriem būvējot māju, nepieciešams izbūvēt arī bio kanalizāciju. Bioloģiskā attīrīšanas iekārtā ir daudzfunkcionāla. Pārstrādāto ūdeni ir iespējams izmantot dārza laistīšanai vai citiem tamlīdzīgiem darbiem. Bio attīrīšanas iekārtas darbošanās prasa elektrības pieslēgumu, bet nevajag satraukties par būtiski palielinātiem rēķiniem, jo patēriņš ir līdzīgs ledusskapim. Septiķis ir vienkāršāks risinājums, jo nav vajadzīga elektrības padeve, taču tā ūdens nedrīkst nonākt dabā un ir regulāri jātīra. Septiķa tīrīšana ir jāveic pāris reizes gadā un to dara asenizācijas pakalpojuma sniedzēji.

KĀDU KANALIZĀCIJAS VEIDU IESAKA IZMANTOT VASARNĪCĀS?
Ierakt zemē sptiķi var tajās Latvijas apdzīvotajās vietās, kurās ir zems gruntsūdeņu līmenis. Vietās ar augstu gruntsūdeņu līmeni labākais risinājums būs bioloģiskās attīrīšanas iekārtas. Jautāsiet, kāda atšķirība? Kanalizācijas sistēmas izveide ir viens no svarīgākajiem būvdarbu posmiem un jāizbūvē viena no pirmajām. Septiķiem ir divi vai trīs rezervuāri, kuros notiek visa ūdens un blakusproduktu uzgabāšana. Pirmajā rezervuārā nonāk notekūdeņi ar visu kanalizācijas saturu, kas nogrimst apakšā, bet ūdens pārte uz otru tvertni. Septiķu tīrīšanu veic asenizācijas pakalpojumu sniedzēji. Ideāls variants vasarnīcām, mājām ar mazu iedzīvotāju skaitu. Septiķis jātīra ne ne retāk kā reizi gadā, jo septiķa saturs ir kaitīgs apkārtējai videi. Tur pretī bioloģiskajās attīrīšanas iekārtās mājo baktērijas, kas pārtiek no notekūdeņos atrastajām organiskajām vielām, attīrot ūdeni un tādēļ tas ir izmantojams atkārtoti.